burmistrz-play.jpg
Osoby niesłyszące baner.jpg
Baner - pomoc prawna - na stronę.jpg
Baner PKP PKS.jpg
Październik 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
19 20 21 22 23 24 25
baner serwer tuchola 1.jpg
ekartki.jpg
spacer.jpg
Baner telefony do dzielnicowych.jpg
Baner obwodnica Tucholi na Facebook'u.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Miasto Tuchola
Poniedziałek, 13-01-201447
bip.jpg
odpady.jpg
kryzysowe.jpg
„Urząd był moim drugim domem” – sekretarz gminy Tuchola o swojej pracy
Środa, 29-03-2017
grafika

W najbliższy piątek (31 marca br.) podczas sesji Rady Miejskiej odbędzie się uroczyste pożegnanie przechodzącej na emeryturę sekretarz gminy Tuchola Jadwigi Krajeckiej. W Urzędzie Miejskim przepracowała aż 40 lat!

Jak wspomina te cztery dekady i czego najbardziej będzie jej brakowało na emeryturze? O to zapytaliśmy naszą Panią Sekretarz.

„Pracę w urzędzie rozpoczęłam 1 października 1977 r. na stanowisku referenta. Wówczas zajmowałam się różnego rodzaju sprawami. W grudniu tego samego roku zasiadłam na stanowisku ds. organizacyjnych. I tak związałam się z organizacją pracy tego urzędu” – wspomina sekretarz Jadwiga Krajecka.

W 1980 r. awansowała na stanowisko kierownika referatu organizacyjnego, bo w tamtym czasie zlikwidowano stanowisko sekretarza urzędu. Przywrócono je w 1984 r. i wówczas Jadwiga Krajecka zaczęła piastować funkcję sekretarza urzędu.

„Po reformie samorządowej w 1990 r. stanowisko przemianowano i od tej pory jestem sekretarzem gminy Tuchola” – mówi J. Krajecka.

Jaki okres w swojej pracy najmilej wspomina?

„Najpiękniejszym był dla mnie czas po 90-tym roku, gdy odrodził się samorząd i należało uregulować wszelkie zagadnienia, dostosowując je do nowych przepisów. Był to okres twórczej pracy, kiedy poszczególne dziedziny życia gminy trzeba było ustawić na „nowe tory” – zdecydowanie podkreśla sekretarz gminy Tuchola. Jak dodaje, najważniejsze jest to, że przez cały okres pracy zawsze miała przyjemność spotkać wielu wspaniałych ludzi - zarówno wśród pracowników urzędu, jak i jednostek organizacyjnych gminy. „Współpracowałam z nimi z wielką przyjemnością” – mówi.

40 lat spędzonych w urzędzie to spory kawałek czasu. Czego najbardziej będzie brakowało Jadwidze Krajeckiej?

„Przede wszystkim wielu wspaniałych chwil tu spędzonych, bo to był mój drugi dom, a niekiedy nawet pierwszy. Bywało bowiem, że poświęcając rodzinę, całe dni spędzałam w pracy, zwłaszcza w okresie, kiedy odbywały się wybory” – przyznaje sekretarz.

Współpracowała z siedmioma „szefami” gminy – Naczelnikiem Miasta i Gminy Tuchola Józefem Bastą oraz z burmistrzami: Henrykiem Krzywańskim, Jerzym Derczem, Edmundem Kowalskim, Bogumiłem Urbańskim, Krzysztofem Joppkiem oraz Tadeuszem Kowalskim.

„Korzystając z okazji, serdecznie dziękuję wszystkim moim szefom za dużą dozę zaufania, jakim mnie kolejno obdarzali. W przeciwnym razie nie przepracowałabym tylu lat na stanowisku sekretarza” – przyznaje Jadwiga Krajecka.

Osobnym, bardzo ważnym rozdziałem, była praca na rzecz Rady Miejskiej i współpraca z kolejnymi przewodniczącymi w zakresie realizacji planów pracy RM.

„Dziękuję im wszystkim za bardzo dobrą współpracę, a zwłaszcza obecnemu przewodniczącemu, z którym dane mi było najdłużej współdziałać, bo aż 13 lat” – mówi sekretarz gminy Tuchola.

Jadwiga Krajecka zapytana o plany na emeryturę odpowiada tak:

„Nie chcę w ten sposób tego ujmować. Po prostu odchodzi stare i nadchodzi nowe i w tym znaczeniu niech będzie to tajemnica do odkrywania na emeryturze. Nie chcę się zatrzymywać…”.

fot. Na zdjęciu Jadwiga Krajecka, sekretarz gminy Tuchola

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
mapa
pl. Zamkowy 1, 89-500 Tuchola
(52) 56 42 500  / fax: (52) 33 42 138