Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu tucholskiego na szkolenie, którego celem jest powiększenie i ugruntowanie wiedzy na temat tej części Borów Tucholskich, które leżą w granicach powiatu tucholskiego. Zaproszenie kierujemy do osób pracujących z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi: pracowników świetlic wiejskich, nauczycieli, działaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku itp.
Tematami zajęć będą:
• elementy historii Borów Tucholskich: początki, ludność, osadnictwo, architektura
• wybitne postaci regionu
• fauna i flora Borów Tucholskich
W trakcie szkolenia odbędą się także wycieczki, których celem będzie pokazanie najciekawszych obiektów z obszaru naszego powiatu:
• Tuchola nieznana wraz z wizytą w Muzeum Borów Tucholskich
• wizyta w Wiosce Borowiackiej – Nowym Suminie
• wycieczki geograficzno–przyrodnicze; w programie m.in. bagno Grzybna, Jeziorka Kozie, jezioro Zdręczno, park dendrologiczny w Gołąbku, ścieżka przyrodniczo-edukacyjna dookoła jeziora Wypalanki w Trzebcinach i Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Woziwodzie.
Zajęcia odbywać się będą w dniach: 23 i 30 października, 21 i 28 listopada oraz zakończenie w dniu 4 grudnia br.
Zgłoszenia mailowe prosimy wysyłać przez formularz https://forms.gle/tq3SdjpoBKY5hy9M7 lub mailowo na adres .
W zgłoszeniu mailowym prosimy podać: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, instytucja i stanowisko, wiek, kontakt mailowy i telefoniczny i krótką (trzy - cztery zdania) motywację do udziału w szkoleniu. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 14 października br.
Po zebraniu zgłoszeń roześlemy wszystkim zgłaszającym się informację o zakwalifikowaniu się (lub nie) na warsztaty. W przypadku zbyt dużej liczby chętnych pierwszeństwo będą miały osoby z grup defaworyzowanych określonych w LSR (osoby do 35. roku życia, osoby niepełnosprawne, osoby powyżej 50. roku życia).
Zapraszamy – warto wiedzieć więcej.
Informacja:
Fundacja Zrównoważonego Rozwoju Lokalnego
„Cisowy Fyrtel”
Michał Bucholz – koordynator projektu, tel. 606 85 68 05